Hamulce

-wymiana tarcz i klocków
-regeneracja zacisków hamulcowych
-toczenie tarcz i bębnów
-wymiana przewodów hamulcowych


Toczenie tarcz i bębnów hamulcowych (na miejscu)
Tą odnogą motoryzacji zajmujemy się od 2016 roku, kiedy zakupiliśmy jedną z najnowszych maszyn do toczenia. Zakup był spowodowany, coraz większą „miękkością tarcz” i koniecznym przetoczeniem ich w przypadku wymiany klocków, w przeciwnym razie mogłyby pojawiać się usterki, które znacząco pogorszyłyby komfort jazdy i bezpieczeństwo.
Toczenie polega na wygładzeniu powierzchni, tak aby pozostawić ją całkowicie gładką i płaską, zdolną do dalszej pracy. Są dwie metody: bez demontażu przetaczarką przenośną (na samochodzie) lub stacjonarną tokarką. W naszej ofercie posiadamy tę drugą, która może jest bardziej czasochłonna, ale za to bardziej skuteczna, ponieważ korpus maszyny wykonany jest jako monolityczny odlew, cechuje się on dużą sztywnością . Pozwala ona wyeliminować niepożądane wibracje zarówno obrabianego przedmiotu jak i narzędzia. Dzięki temu możliwe jest dokonywanie obróbki z dużą dokładnością!!!
W szczególności zalety tej metody widać przy dłuższych perspektywach czasowych (trwalsze efekty).

W jakim celu przetacza się tarcze hamulcowe?
Najczęściej słyszymy/zauważamy to przy wymianie opon lub klocków, że nasze tarcze posiadają „rowki”, czyli naturalną nierównomierność w zużyciu powierzchni tarczy. Spowodowane współpracą klocka hamulcowego i tarczy w ciągu wielu setek tysięcy cykli hamowania.
Innym objawem może być pulsująca kierownica podczas hamowania ( potocznie nazywane „biciem tarcz”). Oznacza to że nasza tarcza uległa deformacji. Zjawisko to występuje podczas gwałtownego schłodzenia tych tarcz np. podczas przejazdu przez wodę lub na myjni samochodowej, gdy tarcze są bardzo rozgrzane, a także wyniku eksploatacji np. przy gwałtownym hamowaniu przy dużej prędkości (często sportowe samochody).

Kiedy powinniśmy zdecydować się na przetoczenie tarcz?
Gdy grubość tarczy jest powyżej minimum, wtedy można ją dalej używać. Dlatego często zaleca się przy wymianie klocków, przetoczenie powierzchni tarczy, aby usunąć nierówności powstałe podczas współpracy ze starymi klockami. Nowe klocki założone wraz z nierównymi tarczami mogą powodować mocne nagrzanie hamulców.
Toczenie tarcz jest także opłacalne, ze względu na wysoki koszt zakupu nowych tarcz. Przy czym do niektórych pojazdów, w szczególności małych, tarcze są stosunkowo tanie. Dlatego należy sprawdzić ile kosztują tarcze do naszego pojazdu, a następnie podjąć właściwą decyzję. Nasz personel chętnie pomoże Państwu w ocenie czy tarcze nadają się do przetoczenia oraz ile kosztują nowe. Poniżej przedstawiamy cennik nowych tarcz dla poszczególnych samochodów


Zaciski hamulcowe
to jeden z najważniejszych elementów układu hamulcowego. Warto je regularnie sprawdzać, po to aby czuć się w naszym samochodzie bezpiecznie i nie zagrażać innym użytkownikom. Zbyt długie zwlekanie może być niebezpieczne. Częstym objawem niesprawnego zacisku są nietypowe dźwięki podczas hamowania lub nieprzyjemny zapach w okolicy koła. W końcowym etapie usterki, zacisk definitywnie się zablokuje pod wpływem oporu.
Serwis Auto Reich posiada wieloletnie doświadczenie w regeneracji zacisków. Dlatego przy wymianie klocków, dokładnie sprawdzamy czy zacisk pracuje prawidłowo (bez większych oporów) czy płyn hamulcowy nie ucieka spod gumki itp. Jeśli jednak się okaże że zacisk jest nieszczelny bądź stawia poważne opory do wciśnięcia tłoczka, należy taki zacisk poddać regeneracji. Oceniamy które elementy mogą być w dalszym ciągu użytkowane, a które należy niezwłocznie zastąpić nowymi.
Jeśli wyczują Państwo nietypowy dźwięk podczas hamowania lub smród spod kół (tzw. „grzeje się koło”), to proszę niezwłocznie odwiedzić nasz serwis w celu usunięcie usterki.

Kontakt

Zostaw swoje dane, skontakujemy się z Tobą.

Biuro – (58) 554-55-01


Kierownik serwisu, właściciel: Andrzej Reich
501-152-361
Z-ca kierownika: Grażyna Reich
osoba zajmująca się sprzedażą części oraz rachunkowością
516-042-788
Andrzej Maciej Reich
osoba zajmująca się obsługą flot oraz firm posiadających minimum 3 samochody 519-176-026 ; andreich@wp.pl
Gdańsk Osowa 80-299, ul. Barniewicka 48c
godziny otwarcia:
Pon-Pt 8:15 - 18:00
Sobota: 8:15 - 17:00
adres email: auto-reich@wp.pl