Kariera – Uczniowie

Serwis Auto Reich organizuje od ponad 25 lat praktyki dla absolwentów szkół podstawowych (gimnazjalnych). Uczeń może się kształcić w takich zawodach jak elektromechanik oraz mechanik samochodowy. Nauka odbywa się formie pracy, a także pisaniu regularnie testów w celu polepszenia wiedzy teoretycznej oraz w lepszym przygotowaniu do egzaminu zawodowego, który odbywa się na końcu trzeciej klasy.

Wymagania:
- chęci do nauki teoretycznej i praktycznej (tylko tyle wystarczy aby zostać świetnym fachowcem)

Oferujemy:
- comiesięczne wynagrodzenie
- opłacenie wszystkich potrzebnych składek
- dla najlepszych uczniów dodatkowe premie
- możliwość zatrudnienia w firmie po ukończeniu pozytywnie egzaminu zawodowego

Jak wygląda program kształcenia?
Każdy uczeń zostanie przydzielony do jednego mechanika. Będzie z nim kroczył do ukończenia drugiej klasy. Przez pierwsze pół roku, uczeń będzie poznawał zasady BHP, nazwy narzędzi, nazwy części. Po przez obserwowanie pracy mechanika, uczeń nauczy się podstawowych napraw, obsługi maszyn oraz jak właściwie diagnozować usterki, jak również odpowiedzialności, pokory i koncentracji.
Do końca pierwszej klasy, uczeń będzie wykonywał wraz z mechanikiem podstawowe naprawy, w celu utrwalenia nabytych umiejętności, a także poszerzając to o coraz trudniejsze czynności. Rozpocznie się również pisanie testów, które będą przypadały raz na tydzień. Pozwolą zrozumieć zasadę działania poszczególnych elementów, jak również lepszej komunikacji w języku technicznym w środowisku mechanicznym.

Druga klasa to wciąż praca z doświadczonym mechanikiem. Im większe zaangażowanie ucznia, tym większe umiejętności. Mając podstawową wiedzę, uczeń będzie nauczany „myślenia” (majsterkowania), które jest niezbędne by zostać DOBRYM mechanikiem. Testy pozostaną z uczniem aż do 3 klasy, ale już w rzadszym trybie. Doświadczenie pozwala nam stwierdzić taką tezę, że uczeń naszego serwisu po dwóch latach systematycznej pracy i sporemu zaangażowaniu w swoją edukację potrafiłby zdać egzamin zawodowy na ocenę dobrą.

W trzeciej klasie, zastępca kierownika i kierownik, wiedząc jakie umiejętności posiada uczeń, przydziela go do samodzielnych napraw. Po ukończeniu każdej czynności, samochód jest dokładnie sprawdzany przez jednego z powyższych osób. W razie jakichkolwiek wątpliwości bądź pytań, uczeń zawsze może liczyć na wsparcie wszystkich mechaników, a przede wszystkim mechanika z którym pracował przez dwa lata. Jest to najlepszy czas dla ucznia, aby sprawdził swoją wiedzę i umiejętności przed egzaminem zawodowym. Każda praca ucznia jest zanotowana, a następnie rozliczana na koniec miesiąca. Trzecia klasa kończy się egzaminem zawodowym oraz uzyskaniem tytułu czeladnika.

Przez ponad 25 lat nasz Serwis wyszkolił ponad kilkadziesiąt uczniów, z których około 90% uzyskała ocenę bardzo dobrą.
Uczniowie są pod ciągłym okiem mechaników, ale przede wszystkim nad ich kształceniem czuwają takie osoby jak:

Pan Andrzej Reich
Właściciel, kierownik serwisu, mistrz mechaniki, mistrz elektromechaniki,
Doświadczenie w branży 43 lat.

Pan Leszek
z-ca kierownika serwisu, mistrz elektromechaniki,
Doświadczenie w branży 40 lat.

Pan Tadeusz
starszy mechanik, mistrz mechaniki,
Doświadczenie w branży 33 lat.

Pan Andrzej
z-ca właściciela serwisu, inżynier,
Doświadczenie w branży 6 lat.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:
501-152-361

Kontakt

Zostaw swoje dane, skontakujemy się z Tobą.

Biuro – (58) 554-55-01


Kierownik serwisu, właściciel: Andrzej Reich
501-152-361
Z-ca kierownika: Grażyna Reich
osoba zajmująca się sprzedażą części oraz rachunkowością
516-042-788
Andrzej Maciej Reich
osoba zajmująca się obsługą flot oraz firm posiadających minimum 3 samochody 519-176-026 ; andreich@wp.pl
Gdańsk Osowa 80-299, ul. Barniewicka 48c
godziny otwarcia:
Pon-Pt 8:15 - 18:00
Sobota: 8:15 - 17:00
adres email: auto-reich@wp.pl