Pomoc Drogowa
Telefon do serwisu: 501-152-361
(58) 554-55-01
889-357-393 Całodobowo (laweta)

Oferujemy Państwu specjalistyczne usługi pomocy drogowej, holowania i awaryjne uruchomienie samochodu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które gwarantuje szybką i skuteczną pomoc w każdej sytuacji. Holujemy za pomocą liny holowniczej samochody ze skrzynią manualną, jeżeli nie doszło do poważnej awarii lub za pomocą lawety.

Awaryjne odpalanie aut Niskie temperatury są najczęściej przyczyną pogorszenia sprawności akumulatora w samochodzie, zimą również zwiększa się zapotrzebowanie samochodu na energię elektryczną, przez co z kolei alternatory nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania na prąd. Zimą dramatem porannym kończy się nawet pozostawienie włączonej lampki we wnętrzu pojazdu czy niedomkniętych drzwi w aucie na kilka godzin postoju. Przede wszystkim odpalanie auta na klasycznymi metodami, takimi jak pociągnięcie lub popchnięcie może okazać się nieskuteczne w przypadku aut nowoczesnych, może też skutkować uszkodzeniami silnika lub katalizatora. Dlatego ważne jest, by awaryjnego odpalania auta nie zostawiać przypadkowym ludziom.


Holowanie „automatów”

Jest to temat, który posiada różne zdania i wiele opinii, dlatego postanowiliśmy wyrazić również naszą, a chodzi o holowanie samochodów ze skrzynią automatyczną. Jako serwis Auto-Reich nie podejmujemy się holowania za pomocą liny holowniczej ani holu sztywnego, ponieważ jest to duże ryzyko, które może skończyć się kilkutysięczną naprawą skrzyni. Proponujemy w zamian wezwanie lawety, która bezpiecznie dowiezie Państwa samochód do warsztatu. A dlaczego???

Uważamy, że zawsze należy stosować się do tego, co mówi instrukcja obsługi pojazdu. Holowanie „automata” jest niezalecane, a przez większość producentów wręcz zabronione. Wiąże się to głównie z brakiem smarowania skrzyni, podczas gdy silnik nie pracuje. W większości przypadków pompa robocza skrzyni jest napędzana od silnika a gdy ten nie pracuje łatwo o przegrzanie skrzyni, zatarcie i uszkodzenie. Lepiej więc wezwać lawetę niż uszkodzić skrzynię i narazić się na wysokie koszty naprawy. Można też – o ile to możliwe – holować z podniesionymi kołami napędowymi (nie wykonujemy tej czynności). Oczywiście znajdą się osoby twierdzące że holowały takie auto i nic się nie stało. Jest to już kwestia podjęcia ryzyka przez właściciela. Jeśli jednak zdecydujecie się Państwo holować(czego bardzo odradzamy), należy pamiętać, że aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia skrzyni automatycznej należy jechać z małą prędkością, nie więcej niż 20 km/h. Dystans holowania musi być jak najkrótszy, do 3 km a lewarek skrzyni ustawiamy oczywiście na pozycję N.

NIE RYZYKUJMY!!! Bezpieczniej wziąć lawetę i spokojnie spać w nocy niż wydać kilka tysięcy złotych które mogliśmy poświecić na wakacje ;)

Tel kom: 501 152 361 | Tel: (58) 554-55-01 | E-mail: auto-reich@wp.pl | ul. Barniewicka 48A | Woj. pomorskie | 80-299 Gdańsk | Godziny otwarcia: | pn-pt: 8:15-18:00 | sob: 8:30-17:00