Częste pytania:


1) Czy można odebrać/zostawić samochód np. o 22?

Firma Auto-Reich działa od godziny 8:00 do 17:30 od poniedziałku do piątku oraz w sobotę od 9:00 do 16:00. Poza normalnymi godzinami pracy możliwy jest kontakt z osobą reprezentującą firmę. Godziny przyjmowania i odbioru samochodów są elastyczne po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Szef Serwisu Andrzej Reich
tel kom: 501-152-361
tel: (+48) 554-55-01
e-mail: auto-reich@wp.pl
Adres:
Barniewicka 48A
80-299 Gdańsk

2) Czy firma Auto-Reich wykonuje usługi blacharskie?

Tak, wykonujemy usługi blacharskie, ale także lakiernictwo samochodowe.
Co znajdziesz w naszej blacharni:
* Pan Grzegorz zajmuje się 12 lat blacharstwem i naprawdę wie co robi
* Idealnie wyprowadzone powierzchnie blach auta oraz doskonale spasowane elementy
* Stan auta po naprawie jak przed uszkodzeniem. To bardzo ważna zasada w naszym serwisie blacharskim
* Doskonałe wyposażenie warsztatu, serwisu blacharskiego - ramy blacharskie do prostowania nadwozi, wszelkie spawarki,wyciągarki, podnośniki, specjalistyczne młotki blacharskie itp.

3) Czy holujecie samochody?

Oferujemy Państwu specjalistyczne usługi pomocy drogowej. Holujemy za pomocą liny holowniczej samochody ze skrzynią manualną, jeżeli nie doszło do poważnej awarii lub za pomocą lawety.

4) Czy opony wielosezonowe nadają się na zimę?

Tutaj nie ma kompromisu, opony letnie używamy w porze wiosennej i letniej, ponieważ są bardziej twarde i elastyczniejsze z uwagi na wyższe temperatury powietrza, natomiast okres jesienno-zimowy opony zimowe. Więcej informacji dowiecie się Państwo w zakładce „Opony”.

5) Czy opłaca się toczyć tarcze czy wymieniać na nowe?

To oczywiście zależy od stanu technicznego tarcz. Zacznijmy od tego, że zużyta tarcza szybciej się nagrzewa (nawet do 500 st.C i nie jest w stanie odprowadzić dużych ilości ciepła. W efekcie znacznie szybciej dochodzi do przegrzania hamulców, a więc utraty skuteczności hamowania. Gdy grubość tarczy jest powyżej minimum, można ją dalej używać. Wówczas przy wymianie klocków zaleca się przetoczenie jej powierzchni, aby usunąć nierówności powstałe podczas współpracy ze starymi klockami. Jazda z uszkodzonymi tarczami jest bardzo uciążliwa, gdyż oprócz znacznego pogorszenia komfortu jazdy, w wyniku dużych drgań, następuje przyspieszone zużycie całego zawieszenia. Takie tarcze można jednak skutecznie naprawić. Wystarczy je przetoczyć. Firma Auto-Reich posiada najnowszą maszynę do toczenia tarcz. Jeśli odczuwają Państwo bicie w swoim samochodzie, proszę nie zwlekać i umówić się na wizytę w naszym serwisie.

TYLKO U NAS!!!
OBRABIARKA DO TARCZ I BĘBNÓW HAMULCOWYCH
Obrabiarka została zaprojektowana do przetaczania bębnów i tarcz hamulcowych a także kół zamachowych . Ponieważ korpus maszyny wykonany jest jako monolityczny odlew cechuje się on dużą sztywnością . Pozwala ona wyeliminować niepożądane wibracje zarówno obrabianego przedmiotu jak i narzędzia. Dzięki temu możliwe jest dokonywanie obróbki z dużą dokładnością!!!

6) Czy można u państwa na parkingu zostawić samochód na dłużej?

Oczywiście jest taka możliwość. Zawsze po zrobieniu samochodu dzwonimy do Klienta i informujemy go o zakończeniu usługi i o kosztach. Jesteśmy przyjazną firmą, więc nie ma problemu, lecz prosimy w miarę możliwości o jak najszybszy odbiór.

Tel kom: 501 152 361 | Tel: (58) 554-55-01 | E-mail: auto-reich@wp.pl | ul. Barniewicka 48A | Woj. pomorskie | 80-299 Gdańsk | Godziny otwarcia: | pn-pt: 8:15-18:00 | sob: 8:30-17:00